ORDER NOW

Bayandan Özel Direksiyon Dersi

Bayandan özel direksiyon dersi

Bayandan özel direksiyon dersi almak isterseniz tecrübeli bayan eğitmenlerimizle hizmetinizdeyiz. Bayan eğitmenlerimizle sizi kısa bir süre içerisinde yoğun şehir trafiğine hazırlıyoruz. Profesyonel öğretmenlerimizle sizleri her türlü trafikte kendi aracınızı kullanabilir hale getiriyoruz. Özel direksiyon dersindeki tecrübelerimize gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz. Öğrencilerimize sunduğumuz hizmetler;

  • Eğitim boyunca adresten alıp adrese bırakma
  • Aktif şehir trafiğinde araç kullanma eğitimi
  • İsteyen öğrencilerimize kendi araçlarıyla eğitim imkanı
  • Manüel ya da otomatik vites araç tercihi

Şeklinde sıralanabilir.

Bayan hocadan otomatik vites direksiyon dersi

Kişisel araç kullanımı öncesi, kişi sürücü kursu içerisinde gerekli olan pratik ve teorik eğitimi alıp belirli bir dönem sonrasında sınavlardan geçer not alarak temel bilgilere sahip olduğunu kanıtlar. Her ne kadar aracın kontrol edilmesi ve trafik içerisinde yolculuk için bu bilgiler yeterli gibi görülse de, tecrübesiz sürücü ya da kurumun kendilerine sunduğu araçtan farklı bir araca geçildiğinde zorluklar yaşanabilmektedir. Ayrıca önceden belirlenen eğitim parkurlarından çıkarak şehir içi ya da dışı trafiğe atılan sürücüler, çoğu kez araç kullanma hususunda yeni olduklarından dolayı heyecan yaşamakta ve farklı büyüklüklerde kazalara sebep olabilmektedir. Bu tarz istenmeyen hadiselerin yaşanmaması için sürücü belgesi alındıktan sonra aktif trafiğe çıkmadan önce kişinin uzman bir bayandan özel direksiyon dersi alması oldukça faydalı olur.

Çoğu yeni sürücü için otomatik vites olan araçlar sadece fren ve gazdan oluşan basit bir araç olarak görülse de, trafikte rahat ve güvenli bir şekilde seyahat etmenin püf noktası vites değiştirmekten ya da bunu otomatiğe almaktan epey farklıdır. Kendi aracınızı olduğu kadar etraftaki araçları da kontrol etme,  kurallara harfiyen uyma, yayaların hareketlerine dikkat etme gibi konular da sürücü olmanın temel parçaları arasında bulunsa da maalesef kısıtlı zaman dolayısıyla ehliyet kurslarında bu tür pratiklere yeterince zaman ayrılamamaktadır.

Manüel mi Otomatik vites mi?

Otomatik vitesle araç sürmenin manüel vitesli bir araç kullanmaya göre pek çok kolaylığı ve avantajı vardır. Dolayısıyla, trafiğe çıkmakla ilgili kaygı ya da korku yaşayan kişiler için daha çok otomatik vitesli araçları kullanmaları tavsiye edilir. Otomatik vitesli araçlarda yavaşlayıp hızlanırken vites değiştirmek için ekstra bir çabanın gösterilmesine gerek yoktur. Bu durumda araba kullanım mekaniğini yalnız fren ve gaz pedalından oluşarak daha basit bir hal alır. Manüel vitesli araçlarda ise debriyaj da bulunur ve bu durum ekstra bir efor ve daha fazla yanlış yapabilme riski anlamına gelir. Bayandan özel direksiyon dersi alarak akan trafikte araç kullanmanızı kolaylaştırıyoruz.